Probíhá přihlašování na 2. pololetí, přidat se můžete i na úplně nový kroužek, stačí vyplnit přihlášku ZDE.
Pokud si myslíte, že vědecké pokusy jsou pro malé děti předčasné – není tomu tak. Děti se zde naučí především soustředění a opatrnosti, které jsou při manipulaci s různými chemikáliemi, ale i běžnými domácími prostředky zapotřebí. Samotné vzdělávání dětí ohledně chemických reakcí a fyzikálních zákonů je podáváno ve srozumitelné formě a děti vědomosti podpořené vizuálními efekty vstřebávají neuvěřitelně snadno. Bezpečnost je pro nás samozřejmě na prvním místě a tak jsou pokusy rozděleny do dvou kategorií. V první kategorii děti sami provádí daný pokus a mají tak jasný důkaz o reakci. V druhém případě je pokus prováděn lektorem a vysvětlen dětem. Veškeré vybavení na pokusy je na hodině připraveno a děti si domů odnesou vědomosti a poučení, jak pokus zopakovat, a občas i nějaký ten výrobek ;-).
Lekce je zahájena připomenutím pokusu z předešlé hodiny. Následně jsou dětem představeny chemikálie a pomůcky, které budou v hodině využity. Otázkami jsou děti dovedeny k myšlence, co by se mohlo stát při jejich sloučení. Pokud to bezpečnostní pravidla dovolují, jsou jejich nápady vyzkoušeny a prezentovány lektorem. Následně je celý pokus předveden lektorem. Poté jsou rozdány pomůcky a chemikálie a všichni, nebo při náročnějších pokusech postupně, děti daný pokus provádějí. Hodina je zakončena popisem proč se reakce stala a společným úklidem pracoviště.
Struktura lekce
Příklady pokusů:
Sopka, Balónek, Nehořlavý papír, Malování s mlékem, Nenewtonovská kapalina, Líný dým, Magnetismus, Sliz domácí, Lodičky, Hořící písmo, Statická elektřina, CD bubliny, Fireball, Proudění a odpor vzduchu